Українцям роз’яснили, якими можуть бути ціни на житло після війни.

Нерухомість у Києві . Засновник M4U Володимир Даниленко повідомив, що ціни на житло у новобудовах Києва у червні порівняно з травнем знизилися – з 52,272 грн./кв. м до 46 905 грн/кв. м. Про це він сказав у коментарі “Інтерфакс-Україна”. Даниленко зазначив, що у червні відновився продаж дешевших об’єктів, що і стало причиною зниження середньої ціни. Незважаючи на це, порівняно з січневими цінами нинішні на 4,2% вищі. Зазначимо, що у травні порівняно із січнем ціна була вищою на 16,2%.
У середині травня у продажу було лише 22% від обсягу виставлених на продаж квартир – 48 житлових комплексів. У червні продаж відновився вже у 123 ЖК, тобто 55% від обсягу січня. Найбільша кількість квартир продається у Голосіївському (21), Шевченківському (19) та Печерському (15) районах. “Поки що девелопери працюють із залишками матеріалів, які закупили до початку військових дій”, – повідомив Даниленко.
Експерт додав, що наразі цілком можливі суттєві знижки на житло, адже не всі відстежують актуальну собівартість будівництва житла. Зараз купити квартиру в будинку, що будується в Києві можна в: 11 ЖК – економ-класу, 66 ЖК – комфорт-класу, 37 ЖК – бізнес, 9 ЖК класу “еліт”. Вартість квадратного метра у ЖК економ-класу у червні порівняно з січнем зросла на 13,4% – 27 877 грн., комфорт класу на 11,8% – 37 328 грн., бізнес-класу на 10% – 65 3495 грн., “еліт” на 11,6% – 108 721 грн.
При цьому найдорожче житло у Києві традиційно у Печерському (85493 грн./кв. м), Шевченківському (59060 грн./кв. м) та Голосіївському (46739 грн./кв. м) районах. Найнижча середня вартість у Дарницькому районі – 30 723 грн./кв. м. Даниленко зазначає, що найближчими місяцями варто очікувати подальшого зростання цін на житло, адже багато забудовників зараз зіткнулися з порушенням або руйнуванням логістичних ланцюжків постачання матеріалів. “Не всі українські виробники відновили роботу. Це призводить до зростання собівартості, яка не може не вплинути на ціну кінцевого споживача, навіть незважаючи на суттєво скорочений попит”, – коментує він.
Експерт додав, що повноцінно комерційний ринок нерухомості може відновитися лише у разі відновлення економіки та стабільного зростання доходів населення. “Повноцінна іпотека в умовах значної кількості руйнувань може стати не лише драйвером ринку нерухомості, а й способом забезпечити українців сучасним якісним житлом. Однак для її запуску необхідний стабільний курс валют та банківської системи, а також лібералізація вимог до банків-іпотекодавців на законодавчому рівні”, – повідомив Даниленко.