Вартість будь-якого житла залежить від набору певних характеристик на які звертає увагу покупець. До таких належать тип будівлі, які використовувались матеріали, яке планування, інженерне обладнання, архітектурний стиль, і ще безліч додаткових чинників.

 Коли купляти первинну нерухомість, то ось що відбувається на ринку сьогодні.

А саме, спостерігається цікава тенденція: вартість двокімнатних квартир у хрущовках практично зрівнялася з повноцінними однокімнатними квартирами в нових будинках. При цьому площа нових квартир найчастіше більше, ніж у старого житла. Напевно, тому все більше покупців йдуть на первинний ринок і купляють квартири у новобудовах. Так як і більше бажаючих заселитись у нове житло. Принаймні , про це говорять аналітики.

Правда, і купувати нове житло в кредит вигідніше, ніж старе: ставки в банках, які надають іпотечні позики на покупку нових квартир, в середньому на 1,5% нижче, ніж по кредитуванню вторинного ринку.А в зв’язку з сьогоднішньою кризою в забудовника ,при деяких умовах,можна викупити квартиру під розтермінування без жодних відсотків! Отже варто говорити про те, як вибрати хорошу нову квартиру.

На сьогоднішній момент все більше цінуються будинки, які вже здані або перебувають на остаточній стадії будівництва. Вся справа в тому, що затримки в термінах здачі об’єктів в експлуатацію навіть у докризові часи не були чимось незвичайним. Покупці в середньому чекали по 3-6 місяців понад тих термінів, що обмовлялися в договорі, вплинути на цю ситуацію не можливо.

Цей ризик варто враховувати , якщо є необхідність швидкого заселення. Якщо додати до цього ще 3-6 місяців, які витрачаються на ремонт квартири, то слід врахувати , що доведеться десь жити як мінімум рік після передбачуваної здачі будинку в експлуатацію. Тут потрібно запастись терпінням.

Якщо говорити про матеріали, то на сьогоднішній момент у покупця вибір не так вже й великий – цегла або панель. Будинки з панелей будують набагато швидше монолітно-каркасних будинків. За рахунок цього їх ціна як мінімум на 15-20% нижче цегляних . Це добре , однак є і свої мінуси.

По-перше, зробити перепланування у панельній квартирі набагато складніше (практично нереально), адже несучі стіни там прибирати не можна.
По-друге, у них найгірша внутрішня звукоізоляція і досить холодні зовнішні стіни. Крім того, самі квартири в таких будинках по площі менше, ніж у монолітно-каркасних. Однак для когось це може бути і плюс, якщо на придбання грощей на більше за площею житло не вистачає.

При виборі будинку та кількості кімнат в майбутній квартирі у Вас можуть бути ще запитання . Наприклад, чи хочеться переплачувати за вид з вікна? Думаю, багато потенційних покупців читали в оголошеннях, що продається так звана «видова» квартира.

Фахівці з нерухомості впевнені, якщо у вас перед вікнами пустир або парк, то платити додаткову суму не варто. Справа в тому, що все частіше їх забудовують новими будинками, і вже через рік омріяного та оплачуваного краєвиду може і не бути.
З погляду сторін світу традиційно котируються схід і захід. Якщо квартира знаходиться на верхньому поверсі, головне, щоб сонце не світило весь день. Влітку в такій квартирі буде неможливо жити.
Також варто подумати про поверхи . Багато хто любить дивитися на місто зверхньо. Але подумайте, чи готові ви до того, що у разі зупинки ліфтів вам доведеться підніматися на свій двадцятий поверх пішки. Адже поки будинок не буде заселений хоча б на 70%, ліфт у будинку працює нерегулярно. Для кожної доставки будматеріалів наверх доводиться шукати працівника, який відповідає за підйомник , що викликає незручності.

Головне -правильний вибір забудовника.

Щоб захистити себе від проблем у майбутньому, перед покупкою постарайтеся з’ясувати всю інформацію про компанію, яка будує ваш будинок, варто відшукати відгуки . Першим ділом зайдіть в Інтернет, а ще краще на вже збудовані об’єкти, які заселені жителями. На сайті забудовника можна ознайомитися з його історією, об’єктами, які він зводить, а також про плануваннях пропонованих квартир. Деякі компанії кожен місяць розміщують на своїх сайтах свіжі фотографії і навіть відео, що ілюструють стан будівельних робіт.
Також не обходіть увагою форуми, де спілкуються покупці квартир в тих чи інших будинках. Там ви зможете познайомитися з майбутніми сусідами, довідатися про всі чутки, які ходять навколо цього будинку, і прочитати хронологію будівництва інших будинків цього ж забудовника.

Другий ваш обов’язковий крок – відвідування самого будівництва. Бажано це зробити в робочий час, щоб побачити, скільки людей знаходиться на будівництві, чи підвозять будматеріали, чи працюють баштові крани.

Обов’язково відвідайте офіс забудовника. Попросіть представити всі необхідні документи. Поговоріть з співробітниками і обов’язково візьміть договір додому. У спокійній обстановці ви зможете його прочитати і проконсультуватися з юристом, якщо виникнуть якісь питання по його пунктам.