В Івано-Франківську наразі попит на новобудови в 1,5 рази більший, ніж на квартири в старому житловому фонді. Про це розповів віцепрезидент Асоціації фахівців з нерухомості України Олександр Лахтіонов.,та підтверджує “Бліц-Інфо:
Бліц-Інфо
За його словами, за останні 3 роки, порівняно з 2018 роком, кількість новобудов у місті зросла більш як на 50%, повідомляє портал “МЕтри”.

Експерт підкреслив, що популярність первинного ринку викликана кількома чинниками, це: 1) лояльність забудовників у наданні розтермінування, 2) нові квартири не потребують додаткових капіталовкладень для створення необхідних для життя умов, 3) сучасні новобудови будуються з урахуванням потреб покупців у комфортному середовищі, в планувальних рішеннях, наявності інфраструктурного комплексу тощо.

“Івано-Франківськ “рясніє” новобудовами. Зростання обсягів будівництва наочно демонструє ситуацію з попитом на квартири”, – зауважив він.

Олександр Лахтіонов також зазначив, що з початку 2021 року вартість житла в новобудовах Івано-Франківська зросла в середньому на 10-15%. На його думку, таке зростання зумовлене передусім збільшенням собівартості будівництва та використанням нових інноваційних технологій в зведенні будинків.

“За 5 місяців будівельні матеріали зросли в ціні в середньому на 7-10%, а будівельно-монтажні роботи – до 15-18%. На будівельному ринку зараз досить високий дефіцит в підготовлених кадрах. Тому забудовники часто-густо, крім самої зарплатні, пропонують низку “заохочувальних” соціально-матеріальних умов, щоб уникнути відтоку робочої сили”, – розповів експерт.
Детальніше : https://gk-press.if.ua/u-frankivsku-zroste-vartist-na-kvartyry-v-novobudovah-i-vtorynnomu-rynku/