Менше житла й вищі ціни.

Тим, хто планує придбати нерухомість у наступному році, варто замислитися. 2021 року очікується зменшення кількості споруджуваних помешкань. А відтак – зростання цін на нерухомість.

Отже, можна допустити, що клієнтам або доведеться заплатити за об’єкт більше, аніж вони сподівалися, або ж узагалі зачекати з покупкою житла.

Ці прогнози ґрунтуються на аналізі ситуації на ринку. А вона загалом невтішна: реформа містобудівної сфери незавершена, у країні простежується економічна невизначеність, ще й ринок нерухомості опинився у хиткому становищі. Про це заявила Вікторія Погасій, директор із маркетингу житлового комплексу Basa City.

Експерт інформує, що будівельні компанії не поспішають започатковувати нові проекти. Нерухомість економ-класу повільно, однак втрачає свої позиції на ринку. Цілком ймовірно, підкреслює фахівець, що 2021 року, порівняно із роком, який минає, обсяг нового житла на українському ринку нерухомості зменшиться на 1/3.

За прогнозами, у 2021 році на ринку нерухомості буде досягнуто балансу між попитом і пропозицією. Цьому сприятиме зменшення нових будівельних проектів. А у такому сегменті ринку, як об’єкти поліпшеного комфорту, попит може домінувати над пропозицією на 10-15%.

Як розповіла Вікторія Погасій, у наступному році попит здебільшого поширюватиметься на новітні якісні формати житла. Їх зведення розраховано на 3-7 років із поетапним спорудженням 2-3 випускових черг. І серед них уже майже закінчено будівництво першої черги. Ціна за квартиру у новій черзі, яку тільки розпочинають зводити, порівняно з чергою, де будівництво ось-ось завершиться, у середньому на 20-25% нижча.