Приділіть час і відвідайте сайт забудовника або сайти присвячені новобудовам (Асоціація Західноукраїнських Забудовників, Інтерактивна мапа новобудовЛУН), щоб подивитися на об’єкти, які зводить чи звів забудовник, яку інформацію розміщує на сайті, дані про дозвільні документи, терміни здачі в експлуатацію об’єкта нерухомості.
Також слід відвідати сторінку забудовника у соціальних мережах, щоб дізнатися про відгуки та коментарі клієнтів.
Ось приклад сайту забудовника, який розміщує інформацію про терміни будівництва та введені у експлуатацію об’єкти нерухомості.
Забудовник – це переважно юридична особа і всю інформацію про нього можна безкоштовно переглянути у ЄДР, зробивши запит за назвою або кодом юридичної особи.
З ЄДР дізнаєтеся про дату реєстрації, місцезнаходження, розмір статутного капіталу, перелік засновників, види діяльності, статус юридичної особи (чи не перебуває у процесі припинення/банкрутства), відкритті виконавчі провадження.
Щоб перевірити забудовника на сумлінність у сплаті податків та наявність заборгованості перед податковими органами, слід скористатися електронним сервісом “Дізнайся більше про свого бізнес-партнера“. На сайтах органів місцевого самоврядування (міських ради) можна знайти прийнятті рішення та зміни до них, які стосуються забудовника (надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, технічних документацій із землеустрою).Важливим кроком перевірки забудовника – це пошук інформації про судові спори у Реєстрі судових рішень. Завдяки безкоштовному пошуку в даному реєстрі, можна отримати інформацію про кримінальні провадження, про спори щодо стягнення коштів, про оскарження чи скасування дозвільних документів, позови органів державної влади чи фізичних осіб до забудовника.

Якщо Ви успішно перевірили інформацію про забудовника у вищезазначених реєстрах, відвідайте офіс чи відділ продажу забудовника та отримайте інформацію про наявність дозвільних документів на будівництво об’єкта нерухомості:

  • ліцензія на будівельні роботи;
  • містобудівні умови і обмеження;
  • дозвіл на будівництво;
  • документи на земельну ділянку;
  • декларація про початок будівельних робіт;
  • технічні умови на підключення комунікацій (електрика, водопостачання, водовідведення, газопостачання). Деякі з наведених документів можна перевірити Online.