Оренда офісного приміщення є й достатньо важливим заходом для будь-якої організації, будь то приватний підприємець, або велика корпорація. Адже від того, яким буде офіс залежить не тільки такі речі, як комфортні умови роботи співробітників и престиж компанії, але і розмір статті витрат під назвою «оренда офісу». А це достатньо істотній фактор у світлі сформованої економічної ситуації в світі та в Україні. У зв’язку з цим в даній статті мова піде про те, на что слід звернути уваги майбутнього орендаря, якого цікавить нерухомість в оренду.
У першу чергу, природньо, слід звернути увагу на стан самого офісу, і чи придатний він до експлуатації. Всебічно вивчити як переваги, так і недоліки офісу. Якщо вибір офісу відбувається в літній час – необхідно отрімати інформацію про те, яке опалення в зимовий період. Це можна дізнатися у власника приміщення, у власніків або орендарів сусідніх офісів, або у колишніх орендарів, які неупереджено поділяться тією інформацією, яку власник может не дати. Те ж саме і з зимовим періодом. Обов’язково здобудьте об’єктивну інформацію про те, наскільки комфортно почуватимуться співробітники в літню годину. Крім цього існують и такі речі як зручність транспортної розв’язки, достатня кількість місць для паркування автомобілів, наскільки пристойні сусіди, та інші важливі питання.
По-перше, необхідно ретельно ознайомитись з документами на нерухомість. Необходимо переконатися в тому, что ви маєте справу безпосередно з власником приміщення, яке ви хочете зняти в оренду.
Також необхідно уважно опрацювати договір оренди. Як показує практика, власники офісних приміщень, які здаються в оренду найчастіше пропонують до підписання “односторонній” договір оренди, у тому сенсі, що в пропонованому варіанті договором оренди, захищені тільки інтереси власника офісу, а орендар, за умовами договором, знаходиться в явно гірших условиях. Тому слід детально вивчати договір оренди, вносити свои корективи, і в підсумку підписувати договір, який, як мінімум, має  бути зручним для обох сторін, а, як максимум, більш вигідним орендарям, ніж орендаторам. Зокрема, у договорі можуть буті спірні питання что стосуються можливості зміни вартості оренди, яка може бути істотно збільшена орендодавцем; термінів оплати оренди та можливіть штрафних санкцій при ее затримці; обов’язкового страхування об’єкта оренди від різніх страхових випадків; умови обслуговування и ремонту офісу; умов розірвання договору оренди та термінів повідомлення про це й інші моменти, в якіх можна розібратися тільки з допомогою кваліфікованого юриста и досвідченого ріелтора.