Президент Володимир Зеленський підписав закон про приєднання України до європейської Розширеної часткової угоди про культурні маршрути, ухвалений парламентом 16 лютого.
«У нас чудова країна, дуже багатогранна й цікава. Але, на жаль, через погані дороги та відсутність уваги з боку держави до наших історичних пам’яток Україна майже не була присутньою на туристичних маршрутах Європи. Але ми це змінимо. У цьому році в межах «Великого будівництва» ми розпочинаємо проєкт «Велика реставрація», який має на меті відновлення історичних і культурних об’єктів України. Щоб і українці, й іноземні туристи змогли побачити красу та культурне розмаїття України. Ми будуємо дороги, покращуємо управління об’єктами культурної спадщини та приєднуємося до європейської угоди про культурні маршрути, щоб про Україну більше дізнавалися люди як всередині країні, так і поза її межами», – підкреслив Зеленський.
Як передає Укрінформ, про це міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко написав у Телеграмі про Туризм, коментуючи ухвалення Верховною Радою Закону “Про приєднання України до Розширеної часткової Угоди про культурні маршрути”. Ткаченко також наголосив, що у складних умовах пандемії, у яких опинилася індустрія туризму і гостинності, нам може допомогти Європейській інститут культурних маршрутів. Він здійснює експертизу та поширює інформацію про найкращі практики щодо розроблення інноваційних проєктів у сфері культурного туризму і сталого розвитку територій.
Крім того, міністр зауважив, що приєднання до Розширеної часткової Угоди про культурні маршрути є практичною реалізацією положень статті 439 глави 24 “Культура” Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
В Україні є багато справжніх туристичних магнітів, які можна розвивати та водночас виконувати наші зобов’язання в рамках Угоди про асоціацію Україна-ЄС.
Президент України наголосив на важливості розвитку українського туризму. Володимир Зеленський анонсував презентацію низки проектів у регіонах, які допоможуть привабити туристів.
“Є декілька програм, які ми зараз розробляємо. Це різні “магніти” – так звані магніти привабливості в тому чи іншому регіоні нашої країни», – зазначив Зеленський.
Одним з головних напрямків розвитку регіонів та економіки України загалом Володимир Зеленський та його команда бачать туризм. При чому глава держави щиро сподівається, що не тільки наші громадяни, але і іноземні туристи можуть зацікавитися подорожами Україною — треба лише відмінити візи, побудувати дороги, створити та прорекламувати привабливі локації чи події — «туристичні магніти».
Команда Президента впевнена — туристична галузь може бути джерелом надходжень в країну валюти — завдяки візитам іноземців. В цьому контексті Зеленський навіть ініціював скасування віз для іноземних туристів: «Треба лібералізувати візову політику: якщо країни скасовують візи для українців, які приїжджають до них, — ми для них скасовуємо». «Нам треба конкурувати за туриста», — наголосив Президент і закликав представників галузі разом працювати над тим, щоб зацікавити іноземних туристів відвідати унікальні місця в нашій країні. «Є речі в Україні, яких немає в інших країнах, на які хочеться подивитися й показати їх західному туристу. Що ми можемо зробити просто цього літа, щоб привабити іноземного, західного туриста, який привозить гроші?» — запитав він.
Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 16 лютого ухвалила в цілому закон «Про приєднання України до Розширеної часткової Угоди про культурні маршрути». Відповідне рішення підтримали 336 народних депутатів.
Голова Держтуризму Мар’яна Олеськів:
Коронавірусна криза відкрила дуже багато вікон можливостей для розвитку туризму в Україні
Насправді ця криза відкрила дуже багато вікон можливостей для розвитку туризму. Винесла на поверхню ті проблеми, про які всі вже давно знали. Зокрема, мова йде про тінізацію та неструктурованість туристичного ринку. Крім того, наш туристичний бізнес звик працювати «за течією», без маркетингу та промоції. Тож ми почали займатися системними змінами в галузі взагалі. В тому числі спільною роботою разом з народним депутатом Дмитром Нальотовим (голова підкомітету з питань туризму та курортів Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, – УНІАН) над новим законом «Про туризм», а також над промоцією внутрішнього туризму в рамках проекту «Мандруй Україною», яку потрібно було дуже швидко починати.
Зараз ми активно співпрацюємо «Укравтодором», передаємо їм запити на будівництво доріг. Також зустрічаємося з «Укрзалізницею» з приводу можливих покращень. В рамках передбачених нам 200 мільйонів гривень в держбюджеті на 2021 рік, який зараз проголосований в першому читанні, ми сподіваємося витратити частину суми на інфраструктурні проекти саме на цих «магнітах». І ми все ж сподіваємося, що ця сума буде збільшена.
Розробляється спеціальну програму для якісного навчання команд, які будуть реалізовувати цей проект. Щоб не було так, що ми профінансували і розробили щось, а люди далі не знають, яке це розвивати.
Загалом, державна політика наразі визначає туризм як одну з пріоритетних галузей. Нещодавній указ президента («Про заходи щодо підтримки сфери культури, охорони культурної спадщини, розвитку креативних індустрій та туризму» від 19 серпня 2020 року, – УНІАН) також дає дуже багато завдань уряду саме стосовно галузі туризму.
Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/tourism/lifehacking/golova-derzhturizmu-mar-yana-oleskiv-velike-interv-yu-pro-rozvitok-turizmu-v-ukrajini-v-2020-2021-roci-11218235.html?utm_source=unian&utm_medium=related_news&utm_campaign=related_news_in_post