Українці – швидко зростаюча група клієнтів, зацікавлених в оренді та купівлі житла в Європі.Українці активніше придивляються до курортної нерухомості за кордоном. Попит на неї за останній рік виріс мінімум на 10%.Люди шукають нерухомість і для себе, і з метою інвестицій.На здачі апартаментів в оренду можна непогано заробити — 10-12% річних у валюті. Це в кілька разів більше, ніж пропонують українські банки за валютними депозитами. Але в реальності не все так просто — можна як заробити, так і обзавестися «тягарем», яка буде регулярно тягнути гроші на утримання й не приносити жодної копійки прибутку.Курортні розрахунки
Серед курортних регіонів, які найчастіше українці обирають в якості «тихої гавані» для своїх сімей і капіталів, експерти називають, в першу чергу, європейські країни — Іспанію (Торрев’єха), Португалію, Кіпр, Мальту, Хорватію і Чорногорію. Попитом користується також житлова курортна нерухомість у Туреччині.
Інтерес до Іспанії декількома факторами.Вартість життя в цій країні не сильно відрізняється від українських показників, а то і нижче. Наприклад, комунальні витрати складають у середньому 200-250 євро на рік, оплата електрики і води – приблизно 70 євро на місяць на сім’ю з 3-4 осіб. Плюс — хороші екологія та клімат, порівняно недороге медобслуговування — від 50 євро на місяць. Все це важливо для тих, хто шукає житло для себе. Для інвесторів ключовими факторами є порівняно невисокі ціни, можливість отримати іпотеку (під 3-3,5% річних), і, головне — дохідність, яка може досягати 11%».
Схожі «бонуси» шукають покупці житла в Болгарії, Португалії. На Кіпрі і на Мальті можуть бути і додаткові переваги — при купівлі дорогої нерухомості можна розраховувати на отримання виду на проживання.
Також українців підкуповує надійність інвестицій.
Якщо вірити звітам PwC таUrban Land Institute, можна стверджувати, що інвестиції в нерухомість залишаються одними з найвигідніших вкладень.
Багато українців розраховують, що, придбавши апартаменти на європейському узбережжі, вони зможуть не тільки отримувати стабільну ренту, а в майбутньому ще й зароблять на продажі житла. Скажімо, в Іспанії ціни на нерухомість за останні 8 років зросли на 30%.Щоправда, при швидкій перепродажі навряд чи вийде добре заробити, так як існує податок на дохід у разі перепродажу в перші три роки. Але варіантом для інвестицій може стати купівля ділянки під віллу на продаж. Таким способом можна заробити 30-40% від вкладених інвестицій.
В Хорватії, ціни на житло ростуть з 2015 року, але не такими високими, як в Іспанії, темпами — приблизно на 2-3% в рік. Зате і стартові ціни тут нижчі— ще реально знайти квартиру за 40-60 тисяч євро, тоді як в Іспанії таких пропозицій стає все менше. Схожа ситуація і в Чорногорії — популярність місцевих курортов серед туристів, як і ціни на нерухомість, постійно зростають. Але поки що є і порівняно бюджетні пропозиції. Скажімо, в Будві однокімнатну квартиру на вторинному ринку площею 33 квадрата недалеко від пляжу можна купити за 45 тисяч євро. При цьому можна отримати ще й вид на проживання.
На Мальті, де в обмін на інвестиції теж обіцяють вид на проживання, ціни набагато вищі. Квартира на дві спальні площею 68 квадратів в Сент-Джуліанс пропонується за 300 тисяч євро, а середня ціна квадрата в цій країні — 3,2 тисячі євро.
На Кіпрі на ПМП можна претендувати, вклавши в нерухомість від 300 тисяч євро. «Не секрет, що нерухомість на Кіпрі переоцінена. Ринок нерухомості в цій країні перегрітий через популярність програми громадянства за інвестиції. Складно сказати, що буде з нерухомістю на Кіпрі через 3-6 років, але зараз все ще зберігається досить високий попит за рахунок паспортної програми.
Детальніше:https://minfin.com.ua/ua/realty/articles/svoy-kusochek-plyazha-kak-pokupat-kurortnuyu-nedvizhimost-za-rubezhom-chtoby-otdohnut-i-zarabotat/