Війна в Донбасі вдарила по цінах нерухомості на сході України і не тільки. За минулий рік вартість квартир на вторинному ринку обезцінилась. Це пов’язано як з економічною кризою, так і з нестабільною воєнною ситуацією. У зоні ООС (Операція Об’єднаних Сил)- нерухомість значно подешевшала. Цікаво, що в західних областях спостерігається різке зростання цін на нерухомість. Це обумовлено підвищеним попитом на житло і стабільною політичною ситуацією в регіоні.

Ціни на квартири в Луганську і Донецьку впали в три рази.

У мирний час однокімнатну квартиру в столиці Донбасу можна було придбати за 30-45 тисяч доларів. На даний момент «одинички» в середньому коштують 8-10 тисяч доларів.

«На даний момент ринок нерухомості Донецька» стоїть. «Безперечно зараз дуже привабливі ціни на житло. Однокімнатну квартиру можна придбати в середньому за 10 000 доларів. А якщо гарненько пошукати, то можна знайти »двушку« за ці гроші. Люди перебувають у підвішеному стані. Їм страшно купувати квартири, тому що ніхто не застрахований від снаряда, який може її рознести. А якщо і є ,зважитися на такий ризикований крок, то реалізувати його дуже важко. Нотаріуси не проводять угоди. Крім того, у продажу з’явилася і нежитлова нерухомість: промислові об’єкти, комбінати, готелі. Також істотно »впала« оренда житла. Квартири, які коштували п’ять тисяч гривень, зараз можна зняти за дві. Але охочих зняти житло, дуже мало. Орендодавці жили за рахунок студентів, на відрядження та людей з провінційних міст »

Спад попиту на нерухомість торкнувся і Києва.

Середня доларова ціна квадратного метра столичної нерухомості на вторинному ринку з початку року впала на 50% – з 2000 доларів до 1000 доларів. Найдешевшим районом, за результатами завершених угод, залишився Дарницький (1024 дол / кв.м), найдорожчим – Печерський (1975 дол / кв.м). При цьому, за даними аналітиків, знизилася вартість житла в самому неходовому сегменті: мова про одно- і двокімнатних квартирах на першому або останньому поверхах у ветхому стані.

«Зараз середня ціна пропозиції на вторинці на рівні 1200 у.е, і це історичний мінімум з 2009 року. І вже є угоди, і на квартири в цілком пристойному стані, які укладаються за ціною продажу нижче 1000 у.о. А адже ціна в тисячу доларів за квадрат столичної нерухомості ще навесні здавалася фантастичною всім експертам ».

Через військовий конфлікт в Україні,та короно-кризу ціни в Україні значно знизилися.  Ринок житлової, офісної та торговельної нерухомості Львова, Тернополя, Івано-Франківська та Рівного в найближчі кілька років,можливо,чекає активний розвиток, прогнозує проектна група «Архиматика» з посиланням на директора Олександра Попова.

«На заході України стабільна політична ситуація, міська влада намагається зробити міста привабливими для життя та інвестицій, спростити процедури отримання дозволу на будівництво … Навіть перші результати на тлі інших регіонів виглядають обнадійливо, і залучають як простих людей, які мають можливість вибору, в якому місті жити і працювати, так і інвестиції в будівництво нерухомості. В даний час пропозиція об’єктів нерухомості у зазначених містах недостатнє, що ймовірно призведе до зростання цін на той час, коли нові проекти вийдуть на ринок ».

Але на нашому сайті ви можете пересвідчитися, що у нашій агенції низька ціна на квартири, а також багато різних пропозицій. Зокрема, ви можете придбати будинки у різних куточках країни, а також закордоном. Ви можете купити будинок у Черкасах, чи житло у Празі, але ви завжди будете мати гарантію, що ви купляєте за розумні гроші та чудову якість!.