Депутати Верховної Ради України підтримали законопроект №0850, який передбачає внесення змін деяких законодавчих актів України щодо оформлення землі і розташованої на ній нерухомості.

Зокрема, юристи називають такі ключові зміни у законі:

  • Тепер перехід права на нерухомість буде підставою для державної реєстрації прав на землю (при цьому немає необхідності для цього укладати окремий договір про придбання);
  • Крім того, тепер автоматичний перехід права на землю можливий навіть для нерухомості, яка ще перебуває в процесі будівництва;
  • Тепер продати земельну ділянку можна навіть без кадастрового номера, хоча раніше це було обов’язково;
  • Якщо нерухомість набуває іноземець, який не може стати власником землі, то земля залишається у власності минулого власника (проте є можливість компенсації);
  • Важливо звернути увагу на те, що якщо ви купуєте нерухомість, яка знаходиться на земельній ділянці, що перебуває у продавця на праві постійного користування, то у вас буде право на використання землі виключно для доступу в ваші володіння (тобто щось перебудувати ви не будете мати право).

Прокоментував ситуацію і адвокат АТ «Ассирія» Олександр Кодола. На його думку, такі зміни сприятливі, так як багато процесів стали автоматизовані.

За словами адвоката, раніше представники державних органів могли заробляти на таких процедурах чималі гроші. Тепер стане і легше, і дешевше, і швидше, переконаний експерт.

Важливо підкреслити, що представники Кабінету міністрів ще будуть доопрацьовувати свій документ, і приводити до нього нормативні акти. На це має піти приблизно три місяці. Це означає, що нововведення набудуть чинності лише ближче до травня (або пізніше), а поки що все буде працювати за старими правилами.

Верховна Рада прийняла 2 лютого в цілому законопроект №0850, який передбачає автоматичний переход права на земельну ділянку при переході права власності на будівлю.