[:ua] 

Ринок нерухомості — вічний бізнес, який буде існувати завжди, оскільки потреба в житлі залишається одним з головних пріоритетів для кожної людини. Незважаючи на те, що Україну постійно стрясають економічні чи політичні кризи, які в останні роки відбуваються досить регулярно, люди продовжують покращувати свої житлові умови і купувати нові квартири. Хто купує квартири в Україні, звідки у них гроші в наш неспокійний час і який їхній віковій і професійний статус?

Хто купує квартири в Україні, вікові категорії.

Нерухомість в Україні купують всі категорії громадян. Життєві обставини змінюються, і в зв’язку з цим доводиться вирішувати виникаючі житлові проблеми.
Молоді сім’ї — найчисленніші покупці на ринку житлової нерухомості.

Всім відомо, що квартири потрібні для новоутворенних сімей Як правило, це молоді люди у віці до 30 років, які живуть або у батьків або на орендованих квартирах. Якщо у них є власне житло (чимало й таких), то для них початковий питання як би вирішене, залишається тільки думати про збільшення житлоплощі.

Молоді люди купують, як правило, невеликі за площею квартири — однокімнатні або малосімейки, рідше — двокімнатні. Це їх перше придбання на ринку нерухомості, і головне завдання — мати дах над головою. Далі, якщо все складеться добре і вдасться заробити і зібрати грошей, то можна буде поліпшити свої житлові умови і купити квартиру більшої площі.
Друга категорія — громадяни, що поліпшують свої житлові умови.

Вони займають друге місце за кількістю угод з купівлі продажу нерухомості після молодих сімей. Поліпшують житлові умови складають приблизно 30% від загального числа покупців, їх вік від 35 до 50 років. Це вже сформовані сім’ї зі стабільним доходом і наявністю дітей. Вони поступово накопичили грошей (а хто і відразу заробив) на збільшення своєї житлоплощі.

Якщо сім’я має маленьких дітей, то досить тривалий час вони ще будуть проживати разом. Якщо ж діти вже дорослі, то найчастіше купується окрема квартира з розрахунком на майбутню молоду сім’ю. У новій квартирі, з урахуванням обставин особистого характеру, проживають або молоді люди, або вона тимчасово здається в оренду.

Все більше українців купують квартири в комерційних цілях.

Хто купує квартири в Україні в комерційних цілях? Це люди самих різних вікових категорій. Але більшість мають вік від 40 до 60 років. Квартири отримуються як для збереження грошових коштів, так і для отримання стабільного доходу шляхом здачі її в оренду.

Ті, хто молодший, купують житло для подобової здачі. Цей напрямок одержав в останні роки великий розвиток і користується популярністю серед приїжджих. Але на відміну від оренди на тривалий термін, подобова здача вимагає постійної особистої присутності (заселення, виселення, прибирання тощо) і за своєю суттю є повноцінною роботою.

Багато українців розглядають придбання квартири і як особистий пенсійний фонд. Дохід від здачі навіть однокімнатної квартири в обласних центрах і Києві більше, ніж пенсія, на яку вони можуть розраховувати.
Хто ще купує квартири в Україні.

Крім цього квартири купують:

При зміні місця проживання, приїжджі з інших регіонів України або іноземні громадяни;
Деякі літні люди змінюють квартири більшої площі на квартири меншої площі, для отримання додаткових коштів;
Успішні підприємці та чиновники, для проведення ділових і дружніх зустрічей і переговорів.

Причини для покупки квартир бувають найрізноманітніші, були б гроші.

У даній статті «Хто купує квартири, нерухомість в Україні» ми розглянули основні вікові категорії покупців нерухомості в Україні. Молоді люди купують невеликі за площею 1-о й 2-х кімнатні квартири, потім у міру зростання їх доходів, в основному шляхом накопичення, покращують свої житлові умови. Хто опиняється заможним, додатково набуває нерухомість вже для використання в комерційних цілях або з метою збереження грошових коштів.

[:]