На території Закарпатської області військова адміністрація підготувала вже 500 квартир для викупу державою. Житло планують передати у користування переселенцям, які приїхали із зони бойових дій. Кому і як саме –  буде визначено пізніше.


Про такі плани сьогодні, 29 квітня, повідомив голова Закарпатської обласної військової адміністрації Вктор Микита. За його словами, на Закарпатті також визначають місця для можливого будівництва нового житла для переселенців, які залишаться на постійне місце проживання в області.

«Наразі вже працює програма за ініціативи Президента, розроблені типові проекти для будівництва будинків для переселенців. Зараз ми займаємося організацією визначення локації для цих будинків, бо розуміємо, що більша частина переселенців не мають наміру залишатися на території області, але ті які залишаться, прив’язані до релокованих підприємств, мають місця роботи, будемо розглядати варіант, щоб їм надати житло», – сказав Віктор Микита.

У Чернієві поблизу Івано-Франківська планують збудувати цілий мікрорайон для переселенців — Марцінків.

З його слів, це будуть 5-поверхові будинки з приблизно 2,5 тис. квартир та облаштованою інфраструктурою. Зараз у міськраді створюють проєктні пропозиції та ведуть перемовини з міжнародними партнерами щодо фінансування.

“Розробляємо документацію. У нас є консультанти, зокрема і Євген Глібовицький, який працює в цьому проєкті для того, щоб залучити міжнародні гроші. Ми вже знаємо, скільки може бути приблизно цього житла, які комунікації, соціальна інфраструктура. Але цей проєкт потребує грошей і певного часу для реалізації. Однак його потрібно втілювати, бо ми розуміємо, що частина людей — це не менше 20% вимушених переселенців — залишаться проживати в Івано-Франківську”, — каже Марцінків.