Яку нерухомість купують українці

Більшість покупців готові витратити на житло до $40 тис. Пропозиції за цю ціну є, але їх небагато.
Продавці житла в Києві не дочекалися зміцнення долара, яке прогнозували на осінь. Кількість угод у вересні-листопаді скоротилася на 10−15% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. НВ Бізнес дізнався яку ціну і чому готові платити більшість потенційних покупців, що ускладнює пошук такої нерухомості і що з нею роблять після покупки.
2019 рік став одним з найскладніших для продавців квартир. Навесні через проведення президентських виборів, кількість угод скоротилася приблизно на 20−30% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Восени гривня, всупереч прогнозам, стала зміцнюватися.
Це стало поганою новиною для покупців. Більшість з них зберігають накопичення у валюті, тому купувати квартиру в новобудові економ-класу стає невигідно. Якщо при курсі 24 грн за долар, за $10 тис. можна отримати 240 тис. грн, то при курсі в 28 грн — вже 280 тис. грн. Іншими словами, квартири подорожчали в доларовому еквіваленті. «Ми підрахували, що пожвавлення на ринку відбудеться при девальвації до 27 грн за 1 долар», — розповідає Анатолій Топал, віце-президент Асоціації професійних управителів нерухомістю.
Курсові коливання мають найбільший вплив на забудовників економ-класу і набагато менше впливають на компанії, які працюють в більш високому ціновому сегменті. «Як тільки гривня зміцнюється і проходить „психологічний поріг“, продажі зупиняються. Але потім активність відновлюється на колишньому рівні».
Зараз найбільш популярні квартири вартістю до $40 тис. «Іпотечне кредитування не працює і більшість споживачів можуть самостійно зібрати тільки невелику суму», — говорить Сергій Степенко. Знайти покупців на дорожчі квартири набагато складніше.
Як правило, недороге житло купують під здачу в оренду, яка за останній рік подорожчала на 10−12%.
https://nv.ua/ukr/biz/consmarket/rinok-neruhomosti-zhitlo-shcho-kupuyut-ukrajinci-novini-ukrajini-50054535.html

Поділитись:
  • Facebook
  • Twitter
  • В закладки Google
  • LinkedIn
  • Blogger