Ситуація на квартирному ринку в Україні. Час продавати.

[:ua]

Я1425244941_26кщо Ви думаєте продати свою квартиру, то краще всього зробити це швидше. Ситуація на квартирному ринку України складається таким чином, що ціни на нерухомість будуть планомірно знижуватися, а можуть навіть впасти дуже різко. Звичайно, це тільки один з сценаріїв розвитку подій. Можливо, нічого суттєвого і не відбудеться. Але те, що ціни на квартири не зростатимуть, можна сказати з великою часткою впевненості.
Хто зараз купує нерухомість.

Після 2008 року покупців на ринку нерухомості в Україні помітно поменшало.

Спекулювати квартирами стало невигідно.

З цього сектора майже повністю пішли спекулянти, які проводили значну частину угод, виступаючи поперемінно, то продавцями, то покупцями. Своєю активністю вони “розігрівали” ринок, і торгівля нерухомістю йшла досить жваво.

Після кризи 2008 року ціни на нерухомість стали на міцний якір і купувати квартири для подальшого перепродажу стало невигідно. Якщо раніше, коли ціни постійно зростали, можна було купити дешевше і “потримавши” квартиру рік-два продати значно дорожче, то тепер це вже неможливо. Звичайно, трапляються іноді свідомо недорогі варіанти, коли продавець не зовсім орієнтується в цінах або продає під впливом будь-яких обставин. Але це вже скоріше поодинокі випадки, які не впливають на ситуацію в цілому.

Квартири купують безпосередньо для проживання.

Але життя триває, і продаж квартир йде своєю чергою, але вже в новому, більш спокійному ритмі. Спекулятивний ажіотаж минув і, в даний час, квартири купують в основному ті, кому вони потрібні безпосередньо для проживання.

Великим попитом продовжують користуватися однокімнатні квартири. Це, так би мовити, перший крок для отримання “даху над головою”. Потім через певний час, накопичивши достатньо коштів, багато власників однокімнатних квартир міняють їх на житло більшої площі. Тому малогабаритні квартири користуються таким підвищеним попитом.

Коли покупців мало, то ціни падають.

Такий закон ринку. Якщо зменшується попит, продати стає важче і доводиться знижувати ціни.

Якщо аналізувати оголошення про продаж квартир, то зниження цін практично не помітно. Вони залишаються стабільними протягом вже тривалого часу. Але, коли перебуває реальний покупець, то продавцям доводиться трохи знижувати вартість, щоб угода відбулася.

Звичайно, покупці відчувають таку ситуацію, коли пропозицій про продаж багато, а людей з грошима мало, і не поспішають зробити остаточний вибір. Така ситуація збережеться і в наступному році, що відображено в прогнозі цін на нерухомість, 2014.

Продавати квартиру зараз або почекати.

Якщо подивитися довгостроковий прогноз цін на нерухомість в Україні, то ціни підуть вгору ще не скоро. Все залежить від того, яким часом Ви володієте. Якщо гроші потрібні протягом року-двох, то краще продати зараз. Якщо питання не стоїть так гостро, то можна поки здати квартиру в оренду і почекати до кращих часів.

Зазвичай квартиру продають з наступних причин:

Гроші потрібні для якихось конкретних потреб, цільовий продаж;

Продати для того, щоб отримати гроші

От у другому випадку, швидше за все, що продавати не варто. Тим більше що гроші самі по собі є менш надійним інструментом для заощадження, ніж нерухомість.

[:]
Поділитись:
  • Facebook
  • Twitter
  • В закладки Google
  • LinkedIn
  • Blogger