Скільки треба заробляти, щоб купити квартиру в Україні.

[:ua]

4036Щоб купити квартиру в Україні заробляти потрібно багато. Наше житло коштує дуже дорого, якщо порівнювати із середньою заробітною платою. Навіть можна сказати, що отримуючи середню заробітну плату і не маючи підтримки з боку, можна не розраховувати на власне житло.

Але, тим не менш, квартири купують постійно і ринок нерухомості, переживаючи злети і гальмування, розвивається всупереч економічних та політичних криз.

Скільки треба заробляти, щоб купити квартиру.

У Києві найдорожчі квартири, якщо розглядати  ціни на нерухомість України. Але їх набувають активно і, якщо подивитися, хто купує квартири в Києві, то більшість становлять молоді сім’ї. Вартість одного квадратного метра на вторинному ринку становить 1800 – 2000 доларів. А це означає, що однокімнатну квартиру можна купити за ціною 50 – 70000 доларів. Це орієнтовні ціни, можна знайти варіанти дешевше і дорожче, але вони дозволять нам визначити, скільки треба заробляти, щоб купити квартиру в Києві. Зупинимося на цифрі в 60 000 доларів.

Працюємо 5 років і купуємо свою квартиру.

Ми живемо в динамічний час, коли кінцевий результат хочеться досягти в максимально короткі терміни. Деяким здасться, що 5 років, це багато. Але насправді заробити на квартиру в Києві за 5 років, це дуже хороший результат.

Якщо відкладати гроші рівномірно, то щомісячна сума складе одну тисячу доларів, так як 5 років складають 60 місяців. Отже, якщо це молода сім’я, то сукупний дохід повинен, принаймні, перевищувати півтори тисячі доларів. Не будемо зупинятися на тому, де можна заробити такі гроші, це окрема тема. І природно, щоб зібрати гроші на квартиру доведеться витримувати жорсткий режим економії.

Є певні чинники, які можуть суттєво ускладнити або спростити Вашу задачу. Зібрати певну суму буде простіше, якщо:

Ви живете не в орендованій квартирі;
банківський депозит, дозволить зменшити суму щомісячних внесків.

Орендна плата – великий мінус при зборі грошей на свою квартиру.

Якщо Ви живете на орендованій квартирі, то розрахунковий дохід повинен бути збільшений на суму орендної плати. Це істотний пасив, коли Ви відкладаєте гроші на придбання власного житла.

Тому по можливості краще проживати або з батьками, або у службових квартирах, або вибирати житло поскромніше.

Банківський депозит в Україні дає хороші результати.

Можна використовувати різні схеми застосування банківського депозиту для збільшення своїх доходів. Ми хочемо на прикладі показати їх ефективність. Припустимо, після закінчення року рівень Ваших накопичень досяг 12000 доларів. Якщо їх покласти на валютний депозит під 10%, то до кінця наступного року отримаєте додатково 1200 доларів. Таким чином, до кінця другого року у Вас буде 13.200 + 12.000 = 25.200. Якщо їх покласти на депозит, то до кінця третього року сума складе 39.720, а не 36000, якщо просто відкладати гроші.

Тут показаний тільки принцип використання банківського депозиту і його ефективність. На практиці можна застосовувати різноманітні схеми, які дозволять отримати набагато більший дохід, у тому числі і з використанням депозитів у національній валюті.

Звичайно, тут є певні ризики. Але можна вибрати банк понадежнее, відсотки там будуть трохи нижчими, але все одно дохід буде істотним.
10 років роботи і переїжджаємо в свою квартиру.

10 років більш реальний період для більшості громадян, якщо працювати в Києві і проживати на знімній квартирі. Щоб купити однокімнатну квартиру за 60 000 доларів, необхідно буде відкладати приблизно по 500 доларів на місяць. Це звичайно не просто, але інакше мета буде недосяжна. Такі жорсткі реалії нашого життя.

Цю програму буде виконати легше, якщо не треба платити за орендовану квартиру і в процесі накопичення скористатися депозитними пропозиціями банків.
Який дохід дозволить купити квартиру в Харкові, Донецьку, інших обласних центрах.

Квартири в Харкові, Донецьку, Дніпропетровську, в більшості інших обласних центрів України коштують приблизно 30 – 35 тисяч доларів. Десь трохи більше, десь трохи менше. У першому наближенні можна сказати, що квартири в цих великих містах стоять приблизно в два рази менше, ніж у Києві. Створюється враження, що заробити на їх придбання набагато легше. Але це не так. Працюючи у Харкові, купити квартиру в Харкові також складно, як і працюючи в Києві, купити квартиру в Києві.

Проблематика придбання власного житла приблизно однакова для якого населеного пункту. Якщо в ньому проживати і працювати, то зібрати необхідну суму для покупки власної квартири, завдання досить складне і не кожному під силу.

Якщо брати період в 5 років і вартість однокімнатної квартири 30000 доларів, то щоб заробити на квартиру в Харкові, Донецьку, кожен місяць необхідно резервувати приблизно 500 доларів. На сьогоднішній день це становить 4300 гривень. Заробляти треба хоча б 9000 гривень на сім’ю.
Висновки.

Як видно з наведених у статті “Скільки треба заробляти, щоб купити квартиру в Україні” розрахунків, заробити на квартиру молодій сім’ї самотужки, завдання дуже складне і для більшості нездійсненне. Виходячи з наших реалій, допомогу в цій справі повинні надавати батьки і держав

[:]
Поділитись:
  • Facebook
  • Twitter
  • В закладки Google
  • LinkedIn
  • Blogger