Що буде з цінами на квартири в Києві в 2019 році

Найбільші гравці ринку нерухомості прогнозують зростання цін на житло в столиці і Україні
Ціни на квартири в Києві в 2019 році будуть рости, якщо вірити прогнозам
Існуюча цінова ситуація на ринку житлової нерухомості навряд чи буде стійкою впродовж всього наступного року. Ринок чекають зміни, про те які, дізнавався Портал столичної нерухомості 100realty.ua.
Думки експертів збігаються: ціни на квартири в Києві зростуть
Незважаючи на те, що передбачити точну вартість квадратного метра експерти не можуть, але вони стверджують, що з великою часткою ймовірності буде зростання. На вторинному ринку, за словами Олени Бібєровой, Генерального директора АН «Благовіст», буде цінова стагнації. А на первинному ринку – незначне зростання в сегменті новобудов комфорт-класу.
Найбільші гравці на ринку первинної нерухомості пояснюють причини прийдешнього подорожчання квадратних метрів у столиці.
«Ціни будуть рости, тому що дуже багато окремо взятих складових ціни квадратного метра також припускають подорожчання. Перш за все, це зарплатний фонд. З січня 2019 мінімальна заробітна плата знову підвищиться, але це не основне. На сьогоднішній день ми змушені конкурувати з польськими роботодавцями, в тому числі і зарплатою, щоб утримати необхідних нам фахівців. Далі – земельні ресурси. Кількість можливих ділянок для будівництва істотно скоротилося, і забудовники змушені розглядати або більш дорогі ділянки або ділянки, що вимагають великих ресурсів для роботи з ними. Наприклад, ті ж занедбані промзони. До речі, витрати по отриманню дозволів на будівництво з 2019 року також ще виростуть в ціні. Ще одним істотним чинником, який обов’язково вплине на вартість квадратного метра, – це введення нових містобудівних норм. Серед них і регулювання відсотка забудови ділянки, і нові концепції щодо забезпечення паркінгів», – перераховує ключові фактори Голова ради директорів компанії «GEOS» Максим Барбаш.
«Якою буде ціна квадратного метра в 2019 році, загадувати складно, так як на неї чинять серйозний вплив соціально-економічні фактори в країні, а також« фортеця »гривні. Житло на первинному ринку продається тільки в національній валюті, але від курсів долара і євро залежать зарплати, вартість палива та енергоносіїв, логістики, матеріалів, комплектуючих, техніки. Не кажучи вже про те, що частина необхідної для будівництва продукції – іноземного виробництва. Тому малоймовірно, що в майбутньому вартість житла буде знижуватися, а ось підвищення цілком можливо. Якщо буде серйозно рости вартість іноземних валют – а це в світлі введення воєнного стану не здається такою вже неможливою перспективою – то ринку нерухомості доведеться відреагувати», – озвучив свій прогноз на 2019 рік Олег Майборода, генеральний директор «Укрбуд Девелопмент».
«З 2015 року зростання вартості будматеріалів і будівельно-монтажних робіт становить щорічно від 20 до 45%. У 2018 році в середньому будматеріали додали в ціні 20-25%, це дає приріст до ціни квадратного метра до 10%. При цьому нестабільність національної валюти змушує девелоперів закладати в ціну інфляційні ризики – це ще мінімум 10%. Таким чином, при відносній стабільності гривні, в умовах зростання вартості самого будівництва, можна спрогнозувати, що в 2019 році збільшення вартості житла складе від 10 до 20%», – прогнозує Олександр Панфілов, начальник відділу продажів міні-міста Svitlo Park.
Конфедерація будівельників України впевнена в істотному подорожчанні: «Ціни на нерухомість в Україні будуть і надалі поступово зростати. На початку року різкого зростання цін не передбачається, однак після виборів житло подорожчає до 20%. І це цілком передбачувано, адже на тлі високої пропозиції і малого попиту, істотного підвищення заробітної плати на забудовника тисне зростання цін на будівельні матеріали, транспортні послуги, паливо, збільшення процентних ставок по кредитах, особливо підключення до електричних мереж тощо», – йдеться в заяві КБУ.
Популярні квартири в Києві в 2019 році
Кардинальної зміни структури попиту експерти не прогнозують, але деякі нововведення в смаках покупців все ж будуть.
«З огляду на, що фінансове становище покупців житла змінюється мало, ми очікуємо, що структура попиту в 2019 році залишиться приблизно такою ж, як зараз. На піку популярності залишаться доступні квартири невеликої та середньої площі. Але клієнт буде ставати все більш вимогливими. І до якості, і до наявності додаткових «плюшок», в тому числі інноваційних», – кажуть в «Укрбуд Девелопмент».
«Найбільший інтерес традиційно припаде на квартири, вартістю до 100 тис. дол.», – констатує Олена Бібєрова.
Покупець також приділятиме увагу дизайну вхідної групи, лобі і інших зон загального користування, наявності інфраструктури, як в комплексі, так і навколо нього.
«Збережеться тенденція попиту на невеликі квартири для інвестування або, як мінімум, для заощадження коштів. Для проживання сім’ї перевагу віддають, звичайно ж, більш просторим квартирам, в тому числі і квартирам з площею понад 150 кв. Але в будь-якому варіанті вкрай важливою залишається особлива увага продуманості планувань, ефективності використання кожного квадратного метра», – упевнений Максим Барбаш.
Ціни на квартири в Києві в 2019 році залежать від зарплат будівельників і цін на будматеріали
При покупці квартири в Києві клієнти віддають перевагу одно- та двокімнатним, планування яких найбільш раціональне
Найбільш затребуваним житлом залишаться 1- та 2-х-кімнатні квартири в Києві. При цьому продовжиться зростання купівельного інтересу до повноцінних 1-кімнатних (від 35 кв. м) і 2-кімнатних квартирах (від 55-60 кв. м).
«Особливість таких квартир полягає в тому, що вони спроектовані так, щоб кожен метр можна було вважати корисною площею: це просторі кухні-вітальні, це нішевий простір з вбудованими меблями і електроприладами. Функціональні планування можна вважати одним з головних чинників привабливості квартир», – прогнозує Олександр Панфілов.
Поради покупцям квартир в 2019 році
Навіть якщо ціни почнуть зростати, експерти радять не відкладати покупку.
«Найбільш правильне придбання – це покупка ліквідного житла, яке можна без проблем і вигідно продати при необхідності. Це квартири в центрі столиці або в нових будинках в різних районах міста. Основні критерії вибору: комфортні умови проживання (закрита територія, наявність двору без машин, дитячі майданчики, своя парковка і т.д.), енергоефективність, наявність інфраструктури (об’єкти побутового обслуговування, магазини, кафе і ресторани і т.д.)», – радить Олена Бібєрова.
Також в компанії «GEOS» покупцям радять бути обережними при виборі компанії-забудовника, обов’язково потрібно дивитися на його репутацію і якість пропонованого житла. «Головна порада – це вибрати надійного забудовника. Вивчіть його реалізовані проекти, подивіться на них, як вони виглядають через якийсь час. Обов’язково необхідно перевіряти дозвільну документацію, будь ласка, будьте уважні», – вважає Максим Барбаш.
«Вибираючи житло, звертайте увагу не тільки на локацію і ціну. Не обмежуйте себе виключно рамками квартири і найближчої станції метро. Оцінюйте житло комплексно – що буде в самому будинку, у дворі, які додаткові переваги в ньому пропонують, наскільки будинок енергоефективний, чи зможете ви заощадити на комуналці, чи будете ви відчувати себе в ньому безпечно та інше. Можливе зростання долара і євро зовсім не повинен відлякувати потенційних покупців. Навпаки, купивши житло в період девальвації гривні, вони тільки виграють. Справа в тому, що при підвищенні курсу, ціна квадратного метра дорожчає не відразу, а з помітним інтервалом. І якщо купити в такий період квартиру ще за старою ціною, то можна, таким чином, за короткий час автоматично підвищити її ринкову вартість», – говорить Олег Майборода.
Що чекає на забудовників в 20109 році?
Влада продовжить переглядати будівельні норми і це буде впливати на забудовників і ринок в цілому. У планах Мінрегіону скасувати пайову участь, за що виступають гравці будівельного ринку не один рік.
За словами Льва Парцхаладзе, заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, скасування пайової участі стоїть на порядку денному у влади на наступний рік.
«У 2019 році ми хочемо потрапити в ТОП-20 рейтингу по будівельним показниками. Щоб це вдалося, в Україні потрібно повністю скасувати пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту. У минулому році саме це стало одним з важливих факторів, який вплинув на зростання України в Doing Business за компонентом «Отримання дозволів на будівництво». А саме зниження Києвом ставки пайової участі з 10% до 2%. Для позиції в рейтингу це була позитивна зміна, але не для всієї країни, так як при розрахунках враховуються тільки дані столиці. Ця проблема досі залишається невирішеною і пайовий внесок продовжує діяти. Хоча зараз він вже не виконує свою головну функцію – розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів. Крім того, він породжує високі корупційні ризики з боку органів місцевого самоврядування, адже цільове використання цих коштів ніким не контролюється. Пайовий внесок вже давно віджив своє і його потрібно скасувати», – говорить Лев Парцхаладзе.
Нагадаємо, що Нацбанк України спрогнозував зростання темпів кредитування в сфері нерухомості. В першу чергу потенційні інвестори очікують більш дешевої іпотеки, яка поки що залишається малоефективним інструментом.
Крім того, пройшли експертне обговорення законопроекти по регулюванню земельного ринку. Пропонується скоротити третину (з 21 до 14) регуляторних інструментів в сфері виділення та оформлення земельних ділянок під забудову. Очікується, що після цих змін строк виділення землі під забудову скоротиться до 4 місяців.

Поділитись:
  • Facebook
  • Twitter
  • В закладки Google
  • LinkedIn
  • Blogger