Що варто очікувати від ринку нерухомості в 2020 році.

Ринок нерухомості — це для одних можливість стати власником першого житла, для інших — можливість розширитися або переїхати в більш зручний район, а для третіх — це інвестування з метою надійного збереження коштів або отримання додаткового або пасивного доходу. Всім цим категоріям важливо розуміти середньострокову і довгострокову тенденцію ринку первинної нерухомості. І якщо прогнозувати ситуацію в будівельній сфері, та й в цілому в країні, на 3-5 років досить складно, то тенденції 2019 року можна з достатньою впевненістю спроектувати на 2020-ий.
Ціни на нерухомість в Україні сьогодні, за оцінками як українських, так і іноземних експертів, досягли свого мінімального значення. Використовуючи цю ситуацію, бізнес активно вкладає в комерційну нерухомість зараз і продовжить, я вважаю, наступного року. За даними Державної служби статистики, протягом 10 місяців 2019 року обсяг будівництва нежитлових будівель у країні зріс більше ніж на 31% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Також на 20,8% зріс і обсяг виробленої в Україні будівельної продукції за той самий період.
За умови зниження ставок за кредитами на 2-3% попит може зрости на 8-10%. При цьому покупці віддаватимуть перевагу великим житловим комплексам з розвиненою інфраструктурою замість поодиноких будівель. Це трохи підвищить поріг входу на ринок для забудовників. Тому ми очікуємо, що ринок стане більш стабільним Враховуючи, що в новому бюджеті вказаний прогнозований курс 27 грн за долар, існує ймовірність, що ціни на житло піднімуться. Проте цінова різниця не буде критичною – близько 3-5%. Це стосується переважно новобудов – квартири в старому житловому фонді до 2000 року будівництва ставатимуть дедалі дешевшими.

Що варто очікувати від ринку нерухомості в 2020 році

Поділитись:
  • Facebook
  • Twitter
  • В закладки Google
  • LinkedIn
  • Blogger